Ülevaade sotsiaalsete ettevõtete 2023. aasta 3. kvartalist

Ülevaade sotsiaalsete ettevõtete 2023. aasta 3. kvartalist

Eesti on olnud juba mitmendat kvartalit järjest majanduslanguses. Vaatame lähemalt, kuidas kolmanda kvartali andmed 2023. aastal sektoris on.

Sotsiaalsete ettevõtete maksustatav käive kolmandas kvartalis 2023. aastal oli 35,5 miljonit eurot

Sotsiaalsete ettevõtete maksustatav käive teises kvartalis 2023. aastal oli muljetavaldav 35,5 miljonit eurot. See on ajaloo suuruselt teine käive andmebaasis olevate ca 240 ettevõtte jaoks. Hoolimata majanduslangusest on sektor suutnud säilitada head tootlikkust ning saavutada tugevaid tulemusi.

Üks märkimisväärne näitaja, mis on võrreldes eelmise kvartaliga see eest selge sammu tagasi teinud on maksude tasumine. Kuivõrd teises kvartalis tasusid mõjuettevõtted makse ligi 7,4 miljonit eurot, siis praeguses kolmandas kvartalis on antud number kukkunud 5.7 miljoni euroni. Kas põhjuseks on olnud töötajate palgakärped või midagi muud, eks seda teavad juba ettevõtted ise.

Sotsiaalsetes ettevõtetes töötab ligi 4200 töötajat

Andmebaasi põhjal töötab sotsiaalsetes ettevõtetes 4 181 töötajat, mis on seni suuruselt teine number kvartali kaupa vaadates. Kui eelmises kvartalis oli töötajate arv 4194, siis eriline erinevus kvartali võrdluses numbrites puudub. 

Positiivne on näha, et üleüldiselt ka antud number on kvartal kvartalilt suurenemise trendis ning töötajate hulk sektoris kasvab.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kuigi majanduslikud väljakutsed püsivad, on sotsiaalsed ettevõtted näidanud suurepärast vastupidavust ja edu, vähemalt selle kvartali vaates. Nende suurenev käive, ja töötajate arv näitavad, et mõjuettevõtluse mõju on kasvamas ning võib mängida üha suuremat rolli ka jätkusuutlikul arengul.

Sotsiaalsete ettevõtete käibe andmed pärinevad käibemaksukohustuslaste esitatud käibedeklaratsioonidest, mille alusel avaldab Maksu- ja Tolliamet andmeid kvartaalselt. Seetõttu ei saa neid andmeid võrrelda maksukohustuslaste majandusaasta aruannete andmetega.

Loe rohkem