Ülevaade sotsiaalsete ettevõtete 2023. aasta 2. kvartalist

Ülevaade sotsiaalsete ettevõtete 2023. aasta 2. kvartalist

Suvi on täies hoos, kuid samas on ka aeg pilk heita mõjuettevõtluse sektori järjekordsele kvartalile. Majanduslanguses olles on sotsiaalsed ettevõtted tõestanud oma vastupidavust ja panustanud majanduse taastumisse. Vaatame lähemalt 2023. aasta teise kvartali tulemusi.

Sotsiaalsete ettevõtete maksustatav käive teises kvartalis 2023. aastal oli 34,5 miljonit eurot

Sotsiaalsete ettevõtete maksustatav käive ulatus teises kvartalis muljetavaldava 34,5 miljoni euroni, olles ajaloo suuruselt teine tulemus andmebaasis olevate ligi 240 ettevõtte jaoks. Majanduslangusest hoolimata on sektor säilitanud head tootlikkust ja saavutanud tugevaid tulemusi. Erilist tähelepanu väärib maksude tasumise summa, mis ulatub 7,4 miljoni euroni – ajalooliselt kõige kõrgem.

Sotsiaalsetes ettevõtetes töötab ligi 4200 töötajat

Andmebaasi andmetel töötab sotsiaalsetes ettevõtetes 4 194 töötajat. Arvestades ligi 240 ettevõtet, teeb see keskmiseks töötajate arvuks 17 inimest ettevõtte kohta. On julgustav näha, et töötajate arv on järjest kasvamas.

Kokkuvõtteks, hoolimata majanduslikust keerulisusest, on sotsiaalsed ettevõtted näidanud imetlusväärset vastupidavust ja edu teises kvartalis. Nende tulemused – suurenev käive, rekordilised maksud ja töötajate arvu kasv – annavad märku, et mõjuettevõtlusel on kasvav roll meie jätkusuutlikus tulevikus.

Sotsiaalsete ettevõtete käibeinfo põhineb Maksu- ja Tolliameti kvartaalsetel andmetel käibemaksukohustuslaste esitatud deklaratsioonidest, mistõttu neid ei tohiks võrrelda majandusaasta aruannete andmetega.

Loe rohkem