Visioonist võiduni: Impact Day 2023 tõestas, et jätkusuutlikkus on siin, et jääda

Visioonist võiduni: Impact Day 2023 tõestas, et jätkusuutlikkus on siin, et jääda

5.-6. oktoobril leidis Põhjala tehases teistkordselt aset Baltikumi suurim jätkusuutlikkuse festival Impact Day. Lavalaudadel astus üles enam kui 150 mõjuloojat ning esialgsetel andmetel võttis festivalist koos eelüritustega osa 2594 inimest.

Impact Day 2023 aitas ellu viia üle 500 inimese kümnest eri riigist. Festivali peakorraldaja Merili Ginteri sõnul on näha, kuidas jätkusuutlikkus on saanud isegi pelgalt viimase aastaga ühiskonnas aina suuremaks ja olulisemaks teemaks. “Vaadates tänavuse aasta osalejate ja kõnelejate profiili ning meediahuvi, on rõõm tõdeda, et jätkusuutlikkus kui valdkond saab üha enam tähelepanu. Nüüd jääb vaid oodata-vaadata, mis saab juhtuma pärast festivali – kas ka päriselt astuvad meie ühiskond, ettevõtlus ja avalik sektor tervikuna selles valdkonnas sammu paremuse poole,” ütles ta.

Neljal laval toimusid lisaks mõjukatele ettekannetele praktilised töötoad, arutelud ja paneeldiskussioonid. Kohapeal oli võimalik uudistada ka suurel EXPO-alal, kus oma tegemisi jagasid ligikaudu 40 ettevõtet. Lisaks toimus avapäeva õhtul meelelahutuslik Impact Sound, kus astus üles tuntud muusik Tom Walsberg.

Üks tänavuse aasta nimekamaid esinejaid oli Soome toidu- ja kohviimpeeriumi Pauligi tegevjuht Rolf Ladau. “Kahtlemata on jätkusuutlikkus oluline ja seksikas,” vastas Ladau ürituse põhisõnumist inspireeritud küsimusele “Kas jätkusuutlikkus on seksikas?” “Jätkusuutlikkus on teema, millega me kõik peame tegelema. Selle eesmärk on tagada, et meie planeet antakse järgmistele põlvkondadele üle paremas olukorras kui praegu,” lisas ta.

Impact Day 2023, Baltikumi esimene süsiniku jalajälge kompenseeriv festival, tõi kokku huvilised, kes soovivad jätkusuutlikkust senisest paremini mõista ja mõjuloojad, kes harisid kuulajaid-vaatajaid igapäevaste jätkusuutlikumate valikute tegemise osas. Lisaks olid kohal vastutustundlikud ettevõtjad, investorid ning avaliku sektori esindajad. 

2024. aastal tuleb Impact Day juba kolmepäevane, toimudes kuupäevadel 10.-12. oktoober. 

Rohkem infot ürituse kohta: impactday.eu

****

Impact Day-d aitasid ellu viia 66 koostööpartnerit ning tiim tänab südamest kõiki kaaskorraldajaid ja rahastajaid, kelleta ei oleks sellisel kujul, nii mõjuvõimast festivali korraldada saanud:

SEB, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Stories For Impact, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Reach for Change, Delfi, Sustinere,  Fairtrade, DPD, Maakondlikud Arenduskeskused, Elisa, Siseministeerium, Miltton, Lindström, Junior Achievement, Tallinna linn, British Council, USA saatkond Eestis, Euroopa roheline pealinn 2023, ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus, KÜSK, Startup Estonia ja EAS

Loe rohkem