Aasta Sotsiaalne Ettevõte 2023 soovib muuta inimeste käitumist

Aasta Sotsiaalne Ettevõte 2023 soovib muuta inimeste käitumist

Juba neljandat aastat annab Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik koostöös Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumiga välja auhinda Aasta Sotsiaalne Ettevõte – ettevõttele, kes on pühendunud mõne ühis- või keskkondliku probleemi lahendamisele. Sel aastal pälvis tiitli ning 1000€ auhinnaraha Uuskasutuskeskus.

Uuskasutuskeskus, mille asutasid 2004. aastal Heateo Sihtasutus, Eestimaa Looduse Fond, SA Caritas ning eraisikud Rasmus Rask ja Priit Mikelsaar, on juba pea 20 aastat pühendunud uuskasutuse edendamisele, hoides sellega ära tarbetu jäätmetekke ja toetades jätkusuutlikku tarbimist. Uuskasutuskeskuse tegevus põhineb Eesti inimestelt saadud annetuste kogumisel ning nende asjade uuele ringile saatmisel läbi oma kaupluste.

Keskuse eesmärk on teha uuskasutamine igapäevaseks ning kättesaadavaks kõikidele Eesti inimestele. Soovitakse jõuda olukorrani, kus iga Eesti elanik peab heas korras asjade uuskasutamist loomulikuks oma igapäevaste asjade ostmisel ja kasutamisel. Tänu nende järjekindlale tööle on uuskasutustoodetel võimalus konkureerida uute kollektsioonide masstoodanguga.

Sel aastal avalikustas Uuskasutuskeskus ka enda esimese kestlikkuse aruande. “Kestlikkuse aruanne koos rahvusvaheliste standardite ja regulatsioonidega loob selge raamistiku ettevõtte tegevuse mõjude hindamiseks ning aitab kindlates teemades minna järk-järgult detailsemaks ning paremini plaanida edasisi tegevusi,” selgitas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Loe rohkem