Warning: Undefined array key "file" in /data01/virt32146/domeenid/www.sev.ee/htdocs/uus/wp-includes/media.php on line 1749
Eesti suurimal äriideede võistlusel “Ajujaht” võitis 5000 euro suuruse sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna Võõras Sõber, mis pakub nõustamisteenust tööstressi ja läbipõlemise ennetamiseks. Auhinna panid välja SEB Eesti ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik. Samuti pälvis Võõras Sõber Tööandjate Keskliidu 3000 euro suuruse tunnustuse. Küsisime algatuse eestvedajalt Ave-Gail Kasklalt mõned küsimused, et temaga paremini tuttavaks saada.
Kelleks sa väiksena saada tahtsid?
Kui ma olin väike tüdruk ja isegi kuni üheksanda klassi lõpuni ma tahtsin saada juuksuriks. Ma olen teinud oma elu jooksul hästi erinevaid töid. Müünud, ostnud, juhatanud ööklubi, töötanud meditsiinivaldkonnas, aga ma leian, et see on andnud mulle väga hea kogemuste baasi, et teha seda, mida ma teen ehk nõustamist.
Millist probleemi sa lahendad?
Minu jaoks on stress ja läbipõlemine olulised teemad sellepärast, et ma olen ise seal serva peal ära käinud, kust läbipõlemiseni oli väga vähe maad. Ma oskan seda ära tunda teistes, ma näen seda palju ja sellepärast on see mulle hästi südamelähedaseks saanud. Minu rõhk on just ennetusel, et saada käsi ette enne.
Ei saa sõna võtta, kui sa ise midagi ei tee asja parandamiseks. Sotsiaalne ettevõtlus on minu viis teha midagi paremaks, et ma saaksin sellel teemal kaasa rääkida. Ma näen, et töötajate tööstress ja läbipõlemine on Eestis probleem, aga ma ei leia, et ma võiksin sel teemal sõna võtta, kui ma ise ei aita seda kuidagi leevendada.
Miks sotsiaalne ettevõtlus?
Ma olen alati arvanud, et tee, mida armastad ja küll see rahaline pool tuleb järele. Ma ei arva, et sotsiaalne ettevõtlus peaks olema ainult heategevus, vaid see on võimalus teha seda, mis sulle meeldib, aidata teisi ja samal ajal luua ka sissetulekut sellega.
Millest sa unistad?
Minu suur unistus on see, et igas Eesti linnas on kabinet, kuhu töötaja saab tulla anonüümselt nõustamisele. Minu unistuste unistus on see, et kui kõik Eesti hästi toimib, saaksin ma minna väljapoole Eestit, alustada Inglismaal kas või vabatahtliku nõustamisteenusega.
Kuidas sina maailma muudad?
Läbi õnnelike inimeste. Minu slogan ütleb – õnnelikkus on terve olemise kõrgeim tase. Selleks, et olla õnnelik, pead olema terve, aga mitte ainult füüsiliselt, vaid ka vaimsel tasandil.
Kolm soovitust alustavale sotsiaalsele ettevõtjale:
- Ära karda, et sa oled liiga väike.
- Loo kontakte.
- Usu sellesse, mida sa teed.
https://www.agprojekt.ee/noustamisteenus/
https://www.facebook.com/v66rass6ber/