Tarbime rohkem… aga targemalt! – 12 ideed kingitusteks

Tarbime rohkem… aga targemalt! – 12 ideed kingitusteks

Kampaania “Tarbime rohkem… aga targemalt!” – teeme üheskoos paremaid jõuluostuotsuseid nii keskkonna kui ka teiste inimeste nimel!

Alanud on jõuluperiood ning selle raames kutsume üles tarbima rohkem, aga targemalt ehk tegema oma oste teadlikult. Oleme sulle kokku pannud ka 12 ideed kingitusteks, mille osas saad kindel olla, et teed nutikama valiku!

1 – Maitsev komplekt, panus kultuuri!

Luke mõisa hoole ja armastusega kokku pandud kinkekomplektid, mis kannavad Lukega seotud ajalooliste isikute nimesid. Südantsoojendav kingitus, millega väljendada oma hoolivust ja tänu – valikus on palju erinevaid komplekte!

Lähemalt saab vaadata siit: https://lukemois.ee/luke-kingiideed/.

2 – Puidujääkidest tehtud kingid!

Amanita Eesti pakub jõuludeks sotsiaalses ettevõttes ringmajanduse printsiipidel puidujääkidest valminud kingitusi. Tellimuse saab muuta personaalseks ja graveerida toodetele peale sinu soovid, lööklaused, logod!

Lahendused jõuludeks Amanita Eesti poolt siin: https://amanitaeesti.ee/pood/.

3 – Ostes endale ning kinkides samal ajal teistele!

Sõbralt Sõbrale kutsub üheskoos kinkima lastele jõulurõõmu. Ostes 15. november-23. detsember Sõbralt Sõbrale kauplustest mänguasju ja tekstiili, toetad jõulurõõmu kinkimist abi vajavatele lastele. Et keegi ei jääks jõuluajal ilma väikesest kingist, mis toob suurt rõõmu.

Rohkem infot: https://sobraltsobrale.ee/hoolime/jouluroom/.

4 – Soojust endale ja teistele, kes hädas!

Aarete Laegas on tulnud välja kolmeeurose rahvusliku torusalliga, mis sobib hästi kaela või pähe. Valida on etno-mustri ja suitsupääsukestega torusalli vahel. Rohkem infot torusallide kohta leiab siit. Tellida on mugav ka Aarete Laeka heategevuslikust e-poest.

5 – Harivad koolitused!

SpeakSmart x Cases sari on mõeldud iseseisvaks enesearendamiseks. SpeakSmart on nii oma meeskonna kui klientide praktiliste kogemuste põhjal kokku pannud olukorrad ehk kaasused, mis on lahendamiseks kõigile, kes on valmis väljakutset vastu võtma ja lahendusi otsides oma teadmisi proovile panema. Igal kaasusel on kaks osa – üks individuaalselt lahendamiseks ja teine meeskonnaharjutusena läbimiseks. Valik laieneb jooksvalt, alustuseks pakutakse lahendamiseks viit esinemisoskuste (SpeakSmartTalk) ja viit koosolekute (SpeakSmartMeet) olukorda.

Täpsemat infot saab siit: https://www.speaksmart.ee/koolituskalender.

6 – Mänguliselt kvaliteetsemate suheteni!

Adventure lauamängu aitab sul ehitada tähenduslikemaid suhteid ja sügavamaid vestlusi nii, et võõrast saab tuttav ning tuttavast sõber. Suurepärane võimalus kink ka kohe kasutusse panna, luues sügavamaid vestluseid jõuluõhtusteks!

Adventure lauamängu saab tellida siit: https://www.changemakers.ee/e-pood/adventure-lauamang/.

7 – Lapse uni paika!

Lapse esimestel eluaastal võib juba ilmneda, et uinumine ja magamine on väljakutse kogu perele. Unekool on sulle abiks lapse une vundamendikivide ladumisel. Koos töötatakse välja plaani lapse uneharjumuste parandamiseks. See lahendus sobib nii beebiperedele kui ka juba suuremate laste vanematele.  Iga pere on unikaalne, Unekool ei paku valmis vastuseid kuid aitab kogu oma kogemustepagasi ja kompetentsiga sul nendeni jõuda. Pakett sisaldab:

  • Perenõustamine kuni 1,5 tundi videokõnena.
  • Lapse une küsimustiku analüüs.
  • Leebe unekooli meetodite juhend.
  • Ulatuslik järelnõustamine ühe kuu jooksul.

Rohkem infot siit: https://unekool.ee/unehobe/.

8 – Unikaalsete lugudega käsitööesemed!

Põhja-Eesti Pimedate Ühingus valmistavad pimedad ja vaegnägijad põhiliselt keraamilisi tooteid ja kaltsuvaipasid. Kõik esemed on valminud käsitööna, mistõttu on iga toode kordumatu! 

Tooteid näeb lähemalt siit: https://ppy.ee/est/tooted/.

Kõige mugavam on kogu kirjeldatud valikuga võimalik tutvuda ja ost sooritada 7. detsembril. Sel päeval kell 14-19 toimub PPÜ tegevuskeskuse saalis KINGILAAT!   Laadal on võimalik soetada ka näiteks kinkekaart keraamika töötuppa. Kodukohvikus müügil nägemispuudega inimeste valmistatud suupisted. Pärast laata on võimalik osa saada Terateatri (pimedate ja vaegnägijate teater) poeetilisest pimekohvikust (pilet 3 eur. Kohtade arv piiratud! Eelregistreerimiseks saada kiri helen@ppy.ee).

9 – Lapse ja noore vaimse tervise toetamiseks!

Huggy eneseanalüüsipäevik lastele on hea võimalus juba alates algkoolieast aidata lapsel ning/või noorel paremini oma mõtetest ja tunnetest aru saada. Päevikus sisalduvad küsimused on lihtsasti mõistetavad, inspireerivad lood seotud just õpilastega seotud eneseotsingutega ja loovad ülesanded aitamaks hoida loovust ning vaheldusrikkust.

Huggy päevikut saab tellida siit: https://huggy.ee/paevikud/lastele.

10 – Käed külge kogemus!

Kingi oma sõpradele või lähedastele võimalus oma kätega midagi põnevat teha! TYPA keskus pakub mitmesuguseid töötube, mis sobilikud nii suurtele kui väikestele. Nende juures saab meisterdada märkmikke, trükkida T-särkidele või kottidele vahvaid pilte, teha käsitööpaberit või proovida hoopis linoollõiget või veelgi põnevamat tsüanotüüpiat. Seda kõike inspireerivas keskkonnas ja vanade ajalooliste masinate ja seadmetega. Lisaks saab muuseumipoest osta ka TYPAs valmistatud käsitöömärkmikke, postkaarte, kingisilte ja muudki põnevat. Võid kindel olla, et need kingitused ei jää pärast pühi riiulile tolmu koguma! 

Täpsemat infot kõigi töötubade kohta saad siit: https://typa.ee/typa-centre/tootoad/.

11 – Nagu koolis, aga veel ägedam!

Edumus School pakub gümnaasiumiõpilastele kasulikke valikainete kursuseid, mida õpetavad samal alal tegutsevad professionaalid. Live-tunnid veebis, põnevad rühmatööd, sarnaste huvidega õpilased – nendega saab õppida tulevikuks vajalikke teadmisi ja need oma noore koolis valikainetena arvestada!

Tutvu lähemalt siin

12 – Hoolega tehtud esemed!

Mittetulundusühing Iseseisev Elu on asutatud eesmärgiga arendada ja säilitada psüühilise erivajadusega inimeste elukvaliteeti. Nende kunsti-, õmblus- ja puutöötoas valmistavad erivajadusega inimesed kvaliteetseid tooteid ning teenivad nii endale lisasissetulekut. Pakutakse tooteid nii eraisikutele kui firmadele, täidame tellimustöid. Tooteid on võimalik osta ka Tartus asuvast keskusest.

Toodete fotod on näha siin: https://www.facebook.com/iseseisev.elu/. Info ja tellimine: tellimine@iseseisev-elu.ee.

Tarbime rohkem… aga targemalt!

Ühine kampaaniaga siin: https://www.facebook.com/events/4606248862788988.

PS. Kui teed praegusel ajal mõne targema ostuotsuse ehk valid nende ettevõtete, kes aitavad positiiivset mõju luua ühiskonda, tooteid või teenuseid, siis jaga seda sotsiaalmeedias. Märgi sinna juurde @Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik ja #tarbimerohkem #agatargemalt, et meile sellest teada anda. Meie jagame seda postitust oma kanalites, et head sõnumit veelgi levitada.