Mida teha või mitte teha oma (jätkusuutliku) sündmusega: Muljed Impact Day 2023 tagasiside põhjal

Mida teha või mitte teha oma (jätkusuutliku) sündmusega: Muljed Impact Day 2023 tagasiside põhjal

Möödunud oktoobris toimus midagi märkimisväärset Tallinna südames. See oli Impact Day 2023, suurim jätkusuutlikkuse festival Balti-Põhjamaade piirkonnas! Inimesed, kes hoolivad meie planeedist, kogunesid, et jagada ideid ja saada inspiratsiooni. 180 tipptegelast ja üle 2600 inimese osalesid sellel festivalil, mille eesmärk oli muuta meie maailm paremaks kohaks.

Nüüd oleme põnevil jagama teile ülevaadet sellest, mida inimesed festivali kohta meeldisid ja mis mitte – nii et saaksite õppida, mida oma sündmusega teha või mitte teha.

Jätkusuutliku maailma sissevaade Impact Day 2023-sse

Impact Day 2023 seisis jätkusuutlikkuse seksikaks muutmise eest. Festivalil esinesid tuntud kõnelejad nagu Kersti Kaljulaid (endine Eesti president), Rolf Ladau (Pauligi tegevjuht), Terry Virts (NASA astronaut), Gunter Pauli (ettevõtja ja autor; Blue Economy kontseptsiooni autor), Paul Hawken (autor, ettevõtja, keskkonna eestkõneleja), Kęstutis Juščius (AUGA Groupi tegevjuht), Anders Wijkman (arvamusliider, autor) jne.

Lisaks mõjukatele ettekannetele toimus mitmeid praktilisi töötubasid ja (paneel)arutelusid kolmel laval. Kohapeal oli võimalik uurida suurt EXPO ala, kus osales 46 ettevõtet.

“Olen nii rõõmus, et sain olla Impact Day’l. See oli fantastiline kogemus ja ma ei suuda ära oodata, et saaks järgmisel aastal osaleda!” – Rolf Ladau (Paulig, tegevjuht)

Impact Day 2023, Baltikumi esimene süsinikukompenseeritud festival (koostöös KWOTA-ga), tõi kokku entusiastid, kes soovivad jätkusuutlikkust paremini mõista, ja kõnelejad, kes harisid kuulajaid-vaatajaid säästvamate valikute tegemisel igapäevaelus. Lisaks osalesid festivalil vastutustundlikud ettevõtjad, investorid ja avaliku sektori esindajad.

Väärtusliku sisendi kogumine: tagasiside Impact Day osalejate poolt

Meie pühendumus jätkusuutlikkuse edendamisele ja tegeliku mõju loomisele kajastub selles, kuidas hindame Impact Day edu ja täiustamise võimalusi. Küsisime osalejatelt, vabatahtlikelt, partneritelt ja kõnelejatelt põhjaliku küsitluse abil küsimusi, mis uurisid nende kogemust ja paljastasid väärtuslikke teadmisi, mis aitavad kujundada festivali tulevikku.

Edulood Impact Dayst : Osalejate lemmikud

Osalejate tagasiside tõstis esile mitu aspekti, mis tegid Impact Dayst hiti:

  • Erakordne korraldus: Osalejad märkisid, et sündmus oli hästi planeeritud ja sujus sujuvalt.
  • Sõbralik keskkond: Sõbralik õhkkond tekitas kuuluvustunnet.
  • Loovad ruumid: Industriaalse ala kujundamine festivalipaigaks oli innovaatilise vaimu pärast kiiduväärt.
  • Võrgustumise võimalused: Võimalus ühenduda sarnaste huvidega inimestega platvormi kaudu oli kõrgelt hinnatud.
  • Kaasahaarav sisu: Mitmekesine valik töötubasid ja loenguid hoidis osalejad kaasatuna ja teavitatuna.
  • Keskkonnaalased jõupingutused: Jätkusuutlikud tegevused, näiteks ühekordsete plasttoodete vältimine ja kraanivee pakkumine, said tunnustust. Lugege lisaks erinevatest pingutustest meie eelnevast blogipostitusest “Sustainability in Action: 30+ Examples How Impact Day Festival Walks the Talk”.

Nende elementide hindamine näitab, et Impact Day on edukalt loonud tähendusrikka ja nauditava jätkusuutlikkuse ürituse.

Õppetunnid täiustamiseks: sündmuse elamuse tõstmine

Osalejad jagasid ka konstruktiivset tagasisidet, paljastades täiustamisvõimalused:

  • Osalejad soovitasid heliisolatsiooni parandamist parema kuulamiskogemuse tagamiseks.
  • Nad palusid lihtsamat navigeerimist sündmuse alal.
  • Rõhutati kõigi kaasatud isikute jätkusuutlikkusega kokkukäimise ja järgimise tähtsust.
  • Osalejad soovisid sügavamat ja mitmekesisemat sisu ning arutelusid, mis on kaasavad ja kõnetavad laia publikut.

Impact Day tegutseb selle tagasiside põhjal, keskendudes vaiksemate ruumide loomisele osalemiseks ja protsessi täiustamisele, tagamaks, et kõik partnerid jagavad jätkusuutlikkuse väärtusi. Festival lihvib oma sisu, et pakkuda suunatud ja olulist arutelu iga osalejate rühma jaoks.

Kokkuvõte: saades mõtteid oma (jätkusuutliku) sündmuse tõstmiseks

Impact Day 2023 osalejate tagasiside uurimine on rohkem kui eduka festivali peegeldus – see on väärtusliku õppeallikas kõigile, keda huvitab jätkusuutliku sündmuse planeerimine. Osalejate jagatud kogemuste kaudu on Impact Day tuvastanud, mis tõeliselt kõnetab jätkusuutlikkusele keskendunud publikut, ning tuvastanud võtmevaldkonnad tuleviku täiustamiseks.

Loodetavasti Impact Day teekond inspireerib teid ja toimib eeskujuna. Loodame, et tagasiside uurimine on tekitanud mõtteid oma (jätkusuutliku) sündmuse tõstmiseks ja andnud ülevaate sellest, mida osalejad hindavad ning säästlikkuse põhimõtetest kinnipidamise tähtsusest. Ootame juba järgmist Impact Dayd ja kutsume teid neid õppetunde rakendama oma ettevõtmistes. Koos lükakem piire selle poole, mis on võimalik, ja jätkem sündmusi kujundama, mis mitte ainult ei räägi jätkusuutlikkusest, vaid tõeliselt kehastavad seda.

2024. aastal toimub Impact Day kolmepäevasena 10.-12. oktoobril.

IMPACT DAY 2024 PILETID JA ROHKEM INFOT LEIAB SIIT.
****

Impact Day-d aitasid ellu viia 66 koostööpartnerit ning tiim tänab südamest kõiki kaaskorraldajaid ja rahastajaid, kelleta ei oleks sellisel kujul, nii mõjuvõimast festivali korraldada saanud:

SEB, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Stories For Impact, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Reach for Change, Delfi, Sustinere,  Fairtrade, DPD, Maakondlikud Arenduskeskused, Elisa, Siseministeerium, Miltton, Lindström, Junior Achievement, Tallinna linn, British Council, USA saatkond Eestis, Euroopa roheline pealinn 2023, ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus, KÜSK, Startup Estonia ja EAS