Koolitus sotsiaalselt vastutustundlike riigihangete teemal

Koolitus sotsiaalselt vastutustundlike riigihangete teemal

Euroopa Komisjonil on hea meel kutsuda Eesti ametnikke, hangete korraldajaid ja sotsiaalmajanduse osapooli osalema koolitusel sotsiaalselt vastutustundlike riigihangete (SRPP) teemal Eestis. Koolitus toimub 4. juunil 2024 Tallinnas ministeeriumide ühishoones.

Koolitusel on teil võimalus osaleda sessioonidel, mida juhivad valdkonna eksperdid, ning töötada läbi juhtumiuuringud ja kuulda praktilistest näidetest, kuidas SRPPd on Eestis ja mujal edukalt tehtud. Koolitus on on kohandatud avaliku sektori hankijate ja sotsiaalmajanduse osapoolte vajadustele tänu uuringutele, mis viidi Eestis läbi ekspertide poolt 2023. aasta sügisel. 

Olete hankespetsialist või hanke lähteülesande koostaja? Koolitusel saab õppida integreerima sotsiaalselt vastutustundlike riigihangete põhimõtteid oma praegustesse hankemenetlustesse kõigis etappides. Samuti saab tutvuda juriidilise raamistiku võimaluste ja edulugudega.

Olete sotsiaalmajanduse organisatsioonide esindaja (SEE: tugiorganisatsioonid, sotsiaalsed ettevõtted jne)? Koolituse kaudu saab mõista paremini sotsiaalselt vastutustundlike riigihangete võimalikku kasu teile kui hankijale või tarnijale, sealhulgas teemasid nagu reserveeritud hankelepingud, pakkumuste osadeks jagamine ja sotsiaalteenuste ja muude eriteenuste hankelepingute sõlmimine. Lisaks saab tutvuda SRPP edulugudega.

Koolituse kava:
09.30–10.00 Kogunemine, registreerimine
10.00–10.15 Sissejuhatus päeva ja tervitussõnad: Alexandra Yaghil, AEIDL ning Estella Põllu, Rahandusministeerium
10.15–11.00 Miks hankida sotsiaalselt vastutustundlikult?
11.00–11.15 Kohvipaus
11.15–12.30 Sotsiaalsete kriteeriumitega arvestamine hankeprotsessis
12.30–13.15 Lõunapaus
13.15–14.30 Heade praktikate jagamine
14.30–14.45 Kohvipaus
14.45–15.30 Kes on sotsiaalsed ettevõtted ja organisatsioonid? Kuidas suurendada nende rolli sotsiaalselt vastutustundlikes hangetes?  
15.30–16.15 Kogemuste vahetamine ja võrgustumine
16.15–16.30 Päeva lõpetamine

Koolitajad: Diana Minumets, Widen advokaadibüroo, partner ja vandeadvokaat ning Aune Lillemets, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, analüütik ja teenusedisainer

Oma kogemusi jagavad:
Kati Eller, Riigi Tugiteenuste keskus, Riigihangete osakonna juhataja
Katri-Liis Lepik, dotsent Tallinna Ülikoolis ja MTÜ Skill Mill eestvedaja
Veronika Kaska, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, direktori asetäitja

* Koolitus on tasuta ja eesti keeles.
* Koolituse kava võib mingil määral muutuda.

Oma huvi osalemise vastu antud koolitusel saab näidata alloleva lingi kaudu, kust on nähtav ka täpsem koolituse kava: https://bit.ly/49fPlI9   

Täiendavate küsimuste korral kirjutage: srpp@aeidl.eu.