Ühiskondliku mõju eesmärgistamine, hindamine ja kommunikatsioon

Ühiskondliku mõju eesmärgistamine, hindamine ja kommunikatsioon

Me usume sellesse, et igaüks meist peaks saavutama oma potentsiaali, oma maksimaalse mõju, selle et teatakse miks tehakse, kuidas tehakse ja mida tehakse ja et teised sellest ka teaksid.

Kuidas kaardistada vajadusi positiivsete muutuste loomiseks? Mil viisil seada selgeid eesmärke maailma paremaks muutmiseks? Mis on “muutuse teooria” ja mida sellega praktiliselt peale hakata? Kuidas saada paika indikaatorid, mida ka praktikas on võimalik hinnata? Mil viisil toimunud muutuseid ka teistele atraktiivses vormis tutvustada?

Me usume, et ainult mõju eesmärgistamine ja hindamine aitab maailma paremaks muuta ning maailmamuutjana ka ise pidevalt õppida. Lisaks sotsiaalsetele ettevõtjatele on mõju teema hädavajalik igaühele, kes soovib panustada inimeste heaollu või looduskeskkkonna kaitsmisse.

Ühiskondliku mõju eesmärgistamise, hindamise ja kommunikatsiooni teemal on meie tiimil tugev kompetents nii teooria arendajatena kui ka praktikutena.

  • (Kaas)autorid ainsatele põhjalikele materjalidele, mis käsitlevad eesti keeles vabaühenduste ja sotsiaalsete ettevõtete mõju hindamist. Näited: “Kodanikuühenduste mõju hindamise käsiraamat” (Heateo SA, 2012); visuaalne kokkuvõte “Mõjust lähtuv juhtimine” (sh sama materjali ingliskeelne originaal “Impact Thinking Approach“); käsiraamat “Kuidas saavutada maksimaalset mõju“ (sh sama materjali ingliskeelne originaal “Maximise Your Impact: A Guide for Social Entrepreneurs“), käsiraamat toetajatele “Kuidas teha head hästi” (Heateo SA, 2008).
  • Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse esimeest Jaan Apsi on tunnustatud aasta missiooniinimese tiitliga (2013, Vabaühenduste Liit EMSL) pikaajalise töö eest vabaühenduste mõju suurendajana. Väljavõte pressiteatest: “Aps on aastaid selgitanud vabaühendustele, kuidas kavandada oma tegevust nii, et sellel oleks tuntav mõju. Ta on muutnud paljude vabaühenduste tegutsemise ja mõtlemise viisi – tehakse neid asju, millest on päriselt kasu.”
  • Uuendusliku veebilahenduse Maailmamuutjad.ee välja töötamine ja haldamine, mis loob Ettevõtjaportaaliga sarnase keskkonna ühiskondliku eesmärgiga organisatsioonide ja programmide mõju kaardistamiseks ja avalikustamiseks.
  • Kogemus kümnetest esinemisest, koolitustest ja nõustamistest mõju hindamise teemal Eestis (tellijad nii avalikust, era- kui kolmandast sektorist) ja välismaal (Armeenia, Itaalia, Kanada, Läti, Moldova, Prantsusmaa, Taani, Türgi).
Pildid tegevusest