Changemakers Start Up Program on intensiivne kahepäevane programm, mille käigus jõutakse oma sotsiaalse ettevõtte ideeni. Esimesel päeval osaletakse erinevates töötubades, milleks on näiteks tiimitöö, brainstorming, turundus, müük. Teisel päeval esitletakse oma ideid avalikul sündmusel ning valitakse välja parim idee.

2018. aastast tsitaate:

  • “Minu arust oli kõik niii tore!!! Ausõna, paremini vist ei saakski.”
  • “Olete nii mega lahedad ja olen väga õnnelik et teie kogukonda kuulun. Kindlasti kandideerin ka järgnevatesse projektidesse. Suur tänu teile kõige eest ja järgmiste kohtumisteni. Palju edu!”
  • “On äge olla nüüd osa ühest ägedaimast kogukonnast. Küll tulevikus kunagi kindlasti saame ühiselt midagi suurt ära teha :)”

Changemakers Summer Academy on ettevõtlikkuse arendamise programm 14-19aastastele noortele, mis annab neile võimaluse end sotsiaalses ettevõtluses proovile panna. Viiepäevases programmis külastavad noored esmalt erinevaid sotsiaalseid ettevõtteid –  nende juhtidelt saadakse põhjaliku ülevaate ettevõtete tegevustest ja väljakutsetest. Seejärel mõeldakse välja oma sotsiaalne ettevõte, saades teadmisi töötubadest kohe rakendamisse oma idee täiustamiseks. Muuhulgas viiakse läbi turu-uuringuid ning luuakse ettevõtte leprototüüp.

2018. aastast tsitaate:

  • “Sain teada, et on mitmeid erinevaid nüansse, läbi mille sotsiaalset ettevõtet defineeritakse. Edasises elus saan kindlasti neid teadmisi kasutada kui ehk loon oma ettevõtet või juhtun ärimaastikul töötama.”
  • “Selles programmis oli kõik, mis peab ühes programmis olema.”

Sotsiaalse ettevõtluse moodul malevates on veel üks võimalus noortele tutvumiseks sotsiaalse ettevõtlusega. Maleva päevadel saadakse töötubasid tiimitööst ideede genereerimise, esinemisoskusest turundamisteadmisteni.

Maleva korraldaja tagasiside:

  • Päevade jooksul said noored omandada uusi oskusi ja teadmisi, kuidas tulla toime erinevates situatsioonides. Mulle meeldis isiklikult, et kõik päevad võeti kokku ja tuletati uuesti õpitu või kogetu meelde. Ei saa üle ega ümber ka ettevõtte külastusest, mis osutus kõige ägedamaks osaks tervest nädalast. Sõbralt Sõbrale ettevõte jättis mulle ja noortele kustumatu mälestuse.

Maailmamuutjate päev on koolitus, mida on võimalik tellida oma noorteühingutele või -asutustele. Koosneb see ühepäevasest töötoast, mille jooksul noored aktiivselt mõtlevad välja oma sotsiaalse ettevõtte limiteeritud aja jooksul. Päeva lõpus jõuavad aga noored plaanini, kuidas oma ideed esimesel võimalusel katsetada või ellu viia.

Tagasiside viidud koolitustest noortelt:

  • Koolitus oli väga sujuv ja kuidagi ei tundunud, et see, millest nad räägivad, on igav. Väikesed mängupausid õues olid väga toredad ja värskendavad.
  • Väga meeldis, neil olid huvitavad mängud ja õppisin nendega palju, nad oskasid hästi noortega suhelda. Õppisin ka, kuidas oma ettevõtet teha.