Sotsiaalse ettevõtluse auhinna võitis Artisana!

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustas 21. mail 76 Eestis tegutsevat ettevõtet, avalikku organisatsiooni ja mittetulundusühingut, kes hoolivad ümbritsevast ning soovivad panustada ühiskonda rohkemaga, kui seadus nõuab.

Tunnustusi jagati pronks-, hõbe- ja kuldtasemel, auhinnasaajad eristati kahte kategooriasse –  mikro- ja väikeettevõteteks ning keskmisteks ja suurteks ettevõteteks. Hindamisel antakse punkte ettevõtte täidetud Indeksi täisankeedi küsimustele kategooriates: valitsemine ja eetika, tegevused looduskeskkonna, turukeskkonna ning töötajate ja töökeskkonna suunal.

Tunnustuse saajate seas on sel aastal ka Artisana nahastuudio, kellele anti kuldtase mikro- ja väikeettevõtete kategoorias! Lisaks pälvisid nad Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku eriauhinna!

„Mul oli hea meel üle anda sotsiaalse ettevõtluse eriauhind Artisanale, kelle ärimudel on positiivse ühiskondliku mõjuga nii tugevalt seotud, et kui võtta ära mõju, kaoks ka nende äri!“ ütles Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juht Helen Mikkov.

Stella Soomlaisi loodud Artisana paistab silma oma tugevate sotsiaalsete väärtustega ettevõtte ärimudelis. Näiteks on kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Tavatootmises on materjalikadu jäägina keskmiselt 20-25%, Artisani puhul aga ainult 2-4%. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga