Ajujahi parim sotsiaalne ettevõte võidab homme 5000 eurot!

Ka sel korral on Ajujahi äriideede võistlusel sotsiaalse ettevõtluse kategooria väga populaarne. Ajujahi finaalis 2. aprillil kuulutatakse lisaks peaauhinna võitjale välja ka parima sotsiaalse ettevõtte eriauhinna saaja.

Kokku esitati sel hooajal Ajujahti 294 ideed, millest 38 olid sotsiaalse ettevõtluse kategoorias. TOP 104 idee hulgast oli 20 sotsiaalse ettevõtluse ideed.

Marge Maidla (mõjufondi Limitless kaasasutaja) näeb sotsiaalset ettevõtlust järjest kasvava trendina. “Eelmisel hooajal said sotsiaalsed ettevõtted kokku lausa kuus auhinda, mille kogusumma oli 75 000-eurosest auhinnafondist 28 000 eurot ehk siis tervelt 40%,” ütleb Maidla. Ta lisab, et sotsiaalsete ettevõtete kasvav populaarsus on kindlasti tulevikutrendi näitajaks, mis on positiivse ühiskondliku mõjuga ettevõtete päralt.

Võitja selgitamiseks toimus enne finaali eraldi äriideede võistlus, millest võtsid osa viis parimat Ajujahi sotsiaalse ettevõtluse ideed. Sel aastal tuli aga seoses kriisiolukorraga kasutusele võtta teised meetmed ning esmakordselt toimus võistlus läbi internetivahenduse. 

Siin on viis parimat Ajujahi sotsiaalse ettevõtluse ideed. Vajuta nimel, et lugeda idee kohta pikemalt.


Netikool

Idee on tuua turule e-õppeplatvorm NetiKool.ee, mis võimaldaks koduõppel olevatel õpilastel omandada haridust tavaõppijatega võrdsel tasemel oma asukohast sõltumata. Lisaks saavad selle kaudu oma katkenud haridusteed jätkata täiskasvanud, kellel puudub gümnaasiumiharidus.

A Story

Meie idee on luua rakendus 5-9 aasta vanuste laste jutustama õpetamiseks animeeritud pildiseeriate abil, mis on kasutatav ka erivajadusega laste suhtlema õpetamisel.

CommuniCare

CommuniCare on suhtlusvõrgustik mis on loodud läbi inimvaheliste suhete ja tehnoloogia. Meie eesmärk on soodustada eakate suhtlust välismaailmaga ja teha nende viimased eluaastad väärikaks.

Köömenh

Ettevõtte keskmes on arenguprogramm, mis toetab pagulaste tööturule sisenemist ja aitab alustada karjääriga Eesti toitlustusvaldkonnas. “Köömen” pakub autentset rahvuskööki programmis osalenud pagulaskokkadelt – ettevõtte pakub catering teenust ning korraldab kokanduskursusi pagulaste koduköökides.

Parents Co-working

Parents Co-working pakub laste (eelkõige kuni 1,5a) vanematele Eestis seni enneolematu võimaluse kasutada korraga mugavaid koostöötamisruume, saada nõu ja luua kontakte oma äri või muu töö edendamiseks, samal ajal teades, et laps on sealsamas hoitud ning vanem saab alati lapse juurde minna.


Eriauhinnale kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi jõudnud sotsiaalse ettevõtluse ideed ja tiimid. 5000 eurose eriauhinna pani välja SEB Eesti ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik. Ajujahi peaauhind 30 000 eurot antakse üle telesaates. Konkursi toetajate eriauhinnad kuulutatakse välja 2. aprillil pärast finaalsaadet Ajujahi veebilehel ja sotsiaalmeedias.

Ajujahi finaalsaade on eetris neljapäeval, 2. aprillil kell 20 TV3s. Seoses plaanitud muudatustega kestab finaalsaade plaanitud tunni asemel 30 minutit.