List abipakkumistest ja võimalustest kriisiga toimetulekuks


Praeguse koroonaviiruse kriisi ajal on liikvel palju kasulikku infot, ent kuna seda on väga palju, siis otsustasime koondada olulisemad lingid ettevõtjatele kokku ühte kohta.

__________________________________

Abi, mis on suunatud ettevõtetele

Maakondlikud arenduskeskused toetavad kõigis maakondades alustavaid kui ka tegutsevaid ettevõtjaid! Nad pakuvad igakülgset ettevõtlusalast nõustamist alates äriidee välja töötamisest kuni ekspordiga alustamiseni. Seoses COVID-19 levikuga toimuvad konsultatsioonid elektrooniliste kanalite kaudu.

Sorainen pani kokku listi Eesti valitsuse meetmetest COVID-19 puhangu tõttu kannatanud ettevõtete abistamiseks.

Veriff on pühendunud ausate klientide ja ettevõtete aitamisele. Selles on Veriff lubanud annetada miljon isiku kindlaks tegemist mittetulundusühingutele kogu maailmas.

Praegu toimub palju koosolekuid läbi interneti ning Speaksmart lehel on eestikeelne õpetus, kuidas kasutada üht levinumat videokõnede platvormi Zoom.

Hea Kodanik täiendab jooksvalt listi, kuidas valitsus ettevõtteid kriisis aitab.

Pankade makroanalüütikute ümarlaud kriisiolukorrast. Kas tegu on pigem kiirelt mööduva ootamatu olukorraga või ootab maailma majandust ees pikem vindumine? Kas riikide poolt rakendatavad meetmed majanduste toetamiseks on piisavad? Milline on koroonašoki mõju Eesti majandusele ja ettevõtetele? Arutame nii nende kui paljude teiste küsimuste üle.

Hack the Crisis üks võitjatest Share Force One on tööjõu jagamise platvorm, mis ühendab omavahel ettevõtted ajutiseks tööjõu vahetuseks. Share Force One tegutseb koostöös Töötukassaga. Uuri lähemalt nende kodulehelt.

European Small Business Alliance (ESBA) pakkus välja idee, et riigiettevõtted võiksid tasuda väikeettevõtetele oma arved 30 päeva asemel 7 päevaga.

__________________________________

Võimalused

Tallinna Ülikooli magistrandid soovivad praktilist kogemust sotsiaalsetes ettevõtetes, kes vajavad lisajõudu. Kindlasti tasub mõelda, kuidas praeguse kriisiga kaasnenud majandusolukord mõjutab ettevõtte käekäiku ning kas praktikandi kaasamine võiks aidata seda olukorda leevendada.

Korralda ise või liitu mõne kriisihäkiga! Garage48 koordineerib ülemaailma erinevate kriisihäkkide toimumist. Vali omale sobivaim kuupäev ning võta läbi interneti osa uute lahenduste leidmisest!

Eriolukord ja sellele järgnev eriline olukord mõjutab meid kõiki veel pikka aega. Eriti aga valdkondi ja ettevõtteid, millest sõltub meie igapäevane toit. Seepärast käivitati algatus – Tule #maaleappi, mille käigus soovitakse kokku viia ettevõtete vajadus ja vabatahtlike panus ajutiste abikäte järele.

__________________________________

Lugemiseks

ERR avaldas Tea Danilovi arvamusartikli “Iga kriis on millekski võimalus”. Koroonaviiruse epideemia on katalüsaator, mis võimendab mitmeid arengusuundumusi ning paneb oma pitseri ühiskondlikele hoiakutele. Tea räägib kriisiga kaasnevatest positiivsetest ja negatiivsetest muutustest ühiskonnas.