List abipakkumistest ja võimalustest kriisiga toimetulekuks


Praeguse koroonaviiruse kriisi ajal on liikvel palju kasulikku infot, ent kuna seda on väga palju, siis otsustasime koondada olulisemad lingid ettevõtjatele kokku ühte kohta.

__________________________________

Abi, mis on suunatud ettevõtetele

Veriff on pühendunud ausate klientide ja ettevõtete aitamisele. Selles on Veriff lubanud annetada miljon isiku kindlaks tegemist mittetulundusühingutele kogu maailmas.

Hea Kodanik täiendab jooksvalt listi, kuidas valitsus ettevõtteid kriisis aitab.

Hack the Crisis üks võitjatest Share Force One on tööjõu jagamise platvorm, mis ühendab omavahel ettevõtted ajutiseks tööjõu vahetuseks. Share Force One tegutseb koostöös Töötukassaga. Uuri lähemalt nende kodulehelt.

Pankade makroanalüütikute ümarlaud kriisiolukorrast. Kas tegu on pigem kiirelt mööduva ootamatu olukorraga või ootab maailma majandust ees pikem vindumine? Kas riikide poolt rakendatavad meetmed majanduste toetamiseks on piisavad? Milline on koroonašoki mõju Eesti majandusele ja ettevõtetele? Arutame nii nende kui paljude teiste küsimuste üle.

Praegu toimub palju koosolekuid läbi interneti ning Speaksmart lehel on eestikeelne õpetus, kuidas kasutada üht levinumat videokõnede platvormi Zoom.

__________________________________

Võimalused

Euroopa Komisjon ootab startupide, väikeste ja keskmiste ettevõtete avaldusi, et leida lahendusi koroona viiruse vastu. Oodatud on tehnoloogia ja innovatsiooni ideed, mis võiksid aidata koroonaviiruse puhangu ravimisel, testimisel, jälgimisel või muudes aspektides. Avalduste tähtaeg on reedel, 20. märtsil kell 17:00 (Brüsseli kohaliku aja järgi). Eelarve 164 miljonit eurot.

Tallinna Ülikooli magistrandid soovivad praktilist kogemust sotsiaalsetes ettevõtetes, kes vajavad lisajõudu. Kindlasti tasub mõelda, kuidas praeguse kriisiga kaasnenud majandusolukord mõjutab ettevõtte käekäiku ning kas praktikandi kaasamine võiks aidata seda olukorda leevendada.
Ettevõtete avaldusi oodatakse kuni 6. aprilli südaööni

NULA ühiskondlike algatuste inkubaator otsib uusi osalejaid! Nad otsivad nutikaid, mõjusaid ja uuenduslikke ideid, mis lahendavad teravaid ühiskondlikke probleeme. Tähtaeg ideede esitamiseks on esmaspäev, 23. märts.

Korralda ise või liitu mõne kriisihäkiga! Garage48 koordineerib ülemaailma erinevate kriisihäkkide toimumist. Vali omale sobivaim kuupäev ning võta läbi interneti osa uute lahenduste leidmisest!

__________________________________

Lugemiseks

ERR avaldas Tea Danilovi arvamusartikli “Iga kriis on millekski võimalus”. Koroonaviiruse epideemia on katalüsaator, mis võimendab mitmeid arengusuundumusi ning paneb oma pitseri ühiskondlikele hoiakutele. Tea räägib kriisiga kaasnevatest positiivsetest ja negatiivsetest muutustest ühiskonnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga